Hastanemizde Laparoskopik ( kapalı ) Kolon Tümörü Ameliyatı
11 Haziran 2024

Hastanemizde Laparoskopik ( kapalı ) Kolon Tümörü ameliyatı Op. Dr. Mehmet Uçar şefliğinde Op. Dr. M. Aykut Dadaşoğlu operatörlüğünde başarı ile gerçekleştirildi hasta şifa ile taburcu edildi.

FAP Sendromlu hastaların dış merkezlerde yapılan ameliyatları iyileştirilen hastanemiz şartlarında rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Gerçekleştirilen operasyonla ilgili bilgileri aktaran Op. Dr. M. Aykut Dadaşoğlu; “Bölgemizde kolon ve rektum kanseri sık görülmekte olup buna yatkınlık oluşturan, genetik bir hastalık olan Familyal Adenomatozis Polipozis (FAP) sendromlu hastalarında sayıca fazla olması dikkat çekmektedir. Bu hastalar genellikle tedavilerini dış merkezde sürdürüyorlar. Bingöl Devlet Hastanesi Genel Cerrahi kliniği doktorları olarak teknik ve fiziki alt yapısı sağlamlaştırılarak bu ameliyatlar hastanemiz bünyesinde yapılır pozisyona gelmiştir.

Kolon ve rektum kanserlerinde Laparoskopik(kapalı) ameliyatlar güvenle uygulanabilmekte. Hasta konforu, normal yaşantısına erken dönebilme, daha az ağrı ve erken taburculuk kapalı ameliyatların avantajlarındandır.

Hastamıza genel cerrahi kliniği olarak geçmiş olsun diliyoruz.” İfadelerini kullandı.
saddasasd
asasffaafaf