Ameliyat Sayısında Büyük Artış
27 Nisan 2024

sadsqwqecvbbvnvb
Hastanemizde 2024 yılının ilk üç ayında 8031 adet ameliyat gerçekleştirilmiş ve günde ortalama 90 adet ameliyat ile önceki yıllara göre önemli gelişmeler sağlanmıştır.


2024 yılının ilk üç ayında hastanemizde yapılan ameliyat sayısında önemli bir artış yaşanmıştır. Bu artış, hastanemizin sunduğu sağlık hizmetlerinin kalitesinin ve erişilebilirliğinin artması ile orantılı olup bu sayede hastanemizde ameliyat amaçlı yapılan sevklerin de azalmasında büyük etki yaratmıştır.

2024 yılının ilk üç ayında toplam 6837 hastaya 8031 ameliyat gerçekleştirildi. Bu sayı, geçen yılın aynı dönemine kıyasla %49 oranında bir artış yaşandığını göstermektedir.

Ameliyat sayısındaki artışın en önemli nedenlerinden biri, hastanenin altyapısının, tıbbi cihazlarının geliştirilmesi ve mesai dışı ameliyatların gerçekleştirilmesidir.

Bu durum, daha fazla sayıda ameliyatın yapılmasını ve ameliyat gün sürelerinin kısalmasını sağlamıştır.

Ameliyat sayılarında artış yaşanırken ameliyat başarı oranı da aynı şekilde artış göstermiştir.  Bu durum, hastaların daha kısa sürede taburcu olmalarını ve daha hızlı iyileşmelerini sağlamaktadır.

Hastanemiz bu sayede ilimizdeki vatandaşlara daha kaliteli ve erişilebilir sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Artan ameliyat sayılarının sadece rakamsal olarak ifade edilmemesi gerektiğini vurgulayan Başhekimimiz Uzm. Dr. Samet Tatlı, “Bir senede %49 bir artış önemli bir başarıdır. Özellikle bu artış kapsamında yapılan ameliyatların da çok yüksek başarı oranı yakalaması çok daha önemli bir konudur. Elimizden geldiğince hizmet sunduğumuz her alanda kaliteyi arttırmak için çabalıyoruz. Ameliyat sayısı artarken aynı zamanda özellikli ameliyat sayısı da arttı. İlk kez yapılan birçok ameliyat oldu. İlerleyen tarihlerde Kalp Merkezi’mizin kurulmasıyla By-Pass diye tabir edilen açık kalp ameliyatı dahi hastanemiz bünyesinde gerçekleştirilmeye başlanacak. Tüm bu süreçler iyi bir çalışmanın ve iyi bir ekibin ürünüdür. Bu sebeple tüm çalışma arkadaşlarımıza, hekimlerimize, hemşirelerimize, ameliyathane personellerimize verdikleri emeklerden ötürü teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.