Hastaneye Hasta Akını
16 Nisan 2024

Ramazan Bayramı’nın ardından başlayan ilk mesai gününde hastanemize toplamda 6152 vatandaşımız tedavi olmak üzere başvurdu. Acil ve poliklinik servislerimize yapılan başvuru sayısı, hastanemize bugüne dek bir günde yapılan en fazla hasta başvurusu oldu.

“Randevu Alıp Gelmeyenler Mağduriyete Sebep Oluyor”

15.06.2024 tarihinde polikliniklerde muayene olmak üzere MHRS üzerinden randevu alan 219 vatandaşımız randevularına gelmeyerek başka 219 hastamızın hizmet almasına engel olmuştur. Bu konuda vatandaşlarımızın daha hassas olması beklenmektedir. Randevusuna gelemeyecek durumda olan vatandaşlarımızın randevularını iptal etmeleri randevu bulamayan hastalarımız için boşluk oluşmasını sağlayacaktır. Çalışanlarımız da randevusuna gelmeyen hastalardan kaynaklanan boşluklardan randevu almadan gelen hastaların faydalanması için çalışmaktadır.

“Sevk Oranlarında Büyük Düşüş”

Hastanemize müracaat edip başka illere sevk olan hasta sayısında önceki yıllara göre büyük düşüş yaşanmakta. Bunda, Nefroloji, Onkoloji ve Gastroentoloji gibi bölümlerin hizmet vermesinde büyük etki olduğu gözlemlenmekle birlikte, kemoterapi ünitesinin de aktif şekilde hizmet vermesinin etkili olduğu görülmektedir. 15.04.2024 tarihinde hastanemiz Acil bölümüne başvuran 1401 bir hastadan 3 tanesi çevre illere sevk edilmiştir. Polikliniklerimize başvuran 4319 hastadan ise 104 tanesi çevre illere sevk edilmiş olup bunların çoğunluğu hastaların kendi isteğiyle araştırma hastanelerinde tedavi olmak istemelerinden kaynaklanmaktadır.

“Tatlı; Kaliteli Hizmete Ulaşmak İçin Elimizden Gelen Çabayı Gösteriyoruz”

Hastanemiz Başhekimi Uzm. Dr. Samet Tatlı yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

“Hastanemizde daha kaliteli hizmet sunmak üzere elimizden geleni yapıyoruz. Tüm birimlerimizle en ufak bir probleme anında müdahale etmeye çalışıyoruz. Hastanemize bir günde 6 binden fazla hasta başvuruda bulunmuş. Bunun yanında personellerimizi, hastaların refakatçilerini ve ziyaretçilerini de eklediğimiz zaman bu sayı üç katına çıkmaktadır. 250 yataklı olarak inşa edilen bir hastane binasından 100 bin nüfusluk şehrin nerdeyse 5’te birine her gün hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bu, dolayısıyla aksamaları ve eksiklikleri ortaya çıkarmaktadır. Bizler de gücümüz yettiğince bunları en aza indirgemeye çalışıyoruz. Son dönemlerde çokça şikayet aldığımız asansörlerimizin ihalesini gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde çalışmalar başlayacaktır.  Umuyorum ki daha iyi ve kaliteli hizmet için gösterdiğimiz çabalar meyvesini verecektir. Bu şehirde sağlık alanında emeği, katkısı olan herkese teşekkür ediyorum.”