Nasıl Muayene Olabilirim?
06 Nisan 2022

NASIL MUAYENE OLABİLİRİM?

KAYIT GÖREVLİLERİNİN SORDUĞU ADRES, TELEFON VE EPOSTA BİLGİLERİNİ TAM VE DOĞRU OLARAK VERMENİZ SİZE DAHA KALİTELİ HİZMET VERMEMİZ VE GERİ BİLDİRİMDE BULUNABİLMEMİZ İÇİN ÖNEMLİDİR.

HASTANEMİZ POLİKLİNİKLERİNE KAYIT İŞLEMLERİ T.C. KİMLİK NUMARASI GİRİLMEDEN YAPILAMAMAKTADIR.  LÜTFEN HASTANEMİZE GELİRKEN T.C KİMLİK NUMARALI KİMLİK KARTI İLE MÜRACAAT EDİNİZ.


SGK:

SGK (Bağ-Kur - Emekli Sandığı – SSK – Kamu Personeli - Yeşil Kart ) sağlık yardımlarından yararlandırılan kişilerin Hastanemize müracaatı aşamasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, evlenme cüzdanı, pasaport veya verilmiş ise SGK sağlık kartı belgelerinden biri ile kimlik tespiti yapılacaktır.

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile müracaat eden SGK mensubu kişilerin sağlık yardımlarından yararlanma hakkının olup olmadığının tespiti için Sosyal Güvenlik Kurumu bilgi işlem sistemi (MEDULA) üzerinden T.C kimlik numarası ile hasta takip numarası/provizyon alınması zorunludur.


SSK YURTDIŞI SİGORTALILARI:

Yabancı ülkelerle yapılan sosyal güvenlik sözleşmeleri kapsamında SGK sağlık yardımlarından yararlandırılan ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince düzenlenmiş ve onaylanmış “Sosyal Güvenlik Sözleşmesine Göre Sağlık Yardım Belgesi”nin fotokopisi alınmak kaydıyla işlem yapılır. Üzerinde geçerlilik süresi belirtilen sağlık yardım belgesi ile belirtilen tarihler arasında verilen tedavi hizmetlerini karşılar.

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte müracaat edilmelidir.

ASKER / ER:

T.C. kimlik numarası olan nüfus cüzdanı ile birlikte TSK veya MSB tarafından kendilerine verilen Sağlık muayene fişi ile müracaat etmeleri halinde sağlık yardımı alabilirler.


SOSYAL GÜVENCESİ OLMAYAN ÖĞRENCİLER:

Anne ve babasının herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna tabi olmaması halinde;

1) 2684 sayılı İlköğretim ve Ortaöğretimde Parasız Yatılı veya Burslu Öğrenci Okutma ve Bunlara Yapılacak Sosyal Yardıma İlişkin Kanun hükümleri çerçevesinde eğitim ve öğrenim gören ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan öğrencilerin tedavi giderlerinin İl Milli Eğitim Müdürlüklerince karşılanabilmesi için muhakkak okuldan alacakları resmi sevk evrakı ile müracaat etmeleri gerekmektedir.

2) Yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören ve herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan öğrencileri sağlık yardımlarının Yükseköğretim kurumlarınca karşılanabilmesi için mutlak suretle resmi sevk evrakıyla müracaatları zorunludur.

Ayrıca yüksekokullar bünyesinde bulunan Medikososyal birimi hekimince sevk edilmiş olması gerekir.


ÜCRETLİ HASTA

Ücretli hasta iseniz muayene ücretini veya yatış avansını yatırarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Hastanemizde göreceğiniz tüm tıbbi hizmetler karşılığında ödemelerinizi makbuz/yazarkasa fişi karşılığında yapmalı ve işlemleriniz tamamlanıncaya kadar da bu makbuzları/ fişleri saklamalısınız.