ZİYARETÇİLERİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

 Hastanemizde Hergün  Saat 13:00 - 14:00 ve  19.00-20.00 Saatleri Arası Hasta Ziyareti Mümkündür

HASTA ZİYARETİNDEN AMAÇ NEDİR?

Hastanın, hastane dışından gerekli ihtiyaçlarını karşılamak (ilaç, giysi gibi) hastanın hatırını sormak, psikolojik destek vermek hastanın doktorundan, hastanın sağlığı ile ilgili bilgi almak toplumsal dayanışmanın güzel örneklerinden olan hasta ziyareti usullüne uygun olarak yapıldığında, hastanızın moral düzeyini yükselterek iyileşme sürecine olumlu etki yapar. Aynı zamanda hastanızın durumu hakkında bilgilenmenizi sağlar.

HASTANE ZİYARETÇİLERİMİZİN DİKKAT ETMESİ GEREKEN HUSUSLAR

•             Hasta ziyaret saatleri dışında ziyarete gelinmemesi, çocukların ziyarete getirilmemesi önemle rica olunur.

•            Ziyaret saatlerinde çok sayıda ziyaretçi getirilmesi temizlik ve tedavi hizmetlerini güçleştirmekte, hastane dışından birçok mikrobun hastaneye girmesine sebep olmaktadır.

•             Ziyaret saatleri dışında servislerimize sivillerin girişi çok acil ve gerekli haller dışında mümkün değildir. Lütfen bu kurallara uymaya özen gösteriniz.

•             Danışma görevlilerimiz vasıtasıyla hastanızın refakatçısını çağırtarak görüşebilirsiniz.

•             Hijyen açısından lütfen yiyecek ve içecek getirmeyiniz.

•             Ziyaret saatleri her gün öğlen saat 13.00 ile 14.00 akşam 19.00 ile 20.00 arasındadır.

•            Çocukların sağlıklarını korumak açısından, küçük çocuklar ziyaretçi olarak getirilmemelidir.

•            Her hastanın kendi sağlık durumuna özgü diyet yapması gerekebileceğinden, doktor kontrolü dışında yiyecek ve içecek getirilmemesi uygun olur.

•            Hastanın yanında kalabalık ziyaretçi bulunması, hastaların ve ziyaretçilerin sağlığı açısından sakıncalıdır.

•            Ziyaret sırasında yataklara oturulmaması ve yüksek sesle konuşulmaması rica olunur.

•            Hastane görevlileri dışında tanımadığınız ve güvenmediğiniz insanlardan yardım istememelisiniz

 YOĞUN BAKIM KLİNİĞİ ZİYARETÇİ KURALLARI

Yoğun Bakım konusunda deneyimli personelimiz hastalarımızın sağlığı için mesleklerinin gerektirdiği her şeyi yapmaktadır. Sizin yakınlarınızın sağlığına kavuşması bizim de önceliğimizdir. Yoğun Bakım Kliniğinde tedavi süreci devam ederken, hastanızı belirli kurallar dahilinde ziyaret edebilirsiniz.

Hasta ziyareti konusunda bu kurallara uyarak; bizimle işbirliği yapmanız hastamızın sağlığı için önemlidir.

Yoğun Bakım Kliniğine yatırılan her hastanın bir yakınının telefon numarası alınır ve gerekli durumlarda bu telefon numarasından hasta yakınlarıyla iletişim sağlanır.Hastanızın sağlığı ile ilgili bilgi sadece doktorlarımız tarafından verilmektedir.

Hastanızın doktoru dışında hiçbir personelden bilgi istemeyiniz.Bilgi verilecek kişinin hastanın birinci derece yakını olmasına dikkat edilmektedir.

Bilgilendirme hergün saat  13:30 ' da yapılır. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde, özel bir durum olmadıkça bilgilendirme yapılmaz.Yoğun Bakım Kliniğinde, klinik müsait olduğu sürece hastanızı her gün 11.00-12.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Hastanızı ziyaret edebilmeniz için ziyaretçi listesine isminizi yazdırmanız ve imza atmanız gerekmektedir.Hastanızın ve aynı zamanda sizin sağlığınız ve güvenliğiniz için ziyaret sırasında gerekli durumlarda size verilen koruyucu ekipmanları personelin talimatlarına göre kullanınız.

Hastanızı ziyaret ettiğiniz süre içinde hastanıza, cihazlara veya Yoğun Bakım Kliniğinde bulunan herhangi bir eşyaya dokunmayınız. Hastanızın yatağına oturmayınız. Hastanıza dokunmanız gerektiğinde lütfen klinik personeline haber veriniz.


Hastanızı ziyaret ederken yanınızda yiyecek veya içecek bulundurmayınız. Çiçek getirmeyiniz. Klinik personelinden habersiz hastanıza hiçbir gıda maddesi vermeyiniz.
Ziyaretleriniz sırasında cep telefonu vb. cihazları kullanmayınız.Ziyaretleriniz sırasında Yoğun Bakım Kliniği dahilinde fotoğraf çekmek yasaktır.

Ziyaret süresi Yoğun Bakım Kliniği sorumlusu tarafından müsaitlik durumuna göre belirlenir.

 

 

Hastanızın ve sizlerin sağlığını düşünerek aldığımız bu tedbirler konusunda bizimle işbirliği yaptığınız için teşekkür ederiz.

 

Scroll to top